Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular:

  Montaj İşlemi Nasıl Yapılmakta: Türkiye Genelinde Ücretsiz Montajı firmamız Tarafından Yapılmaktadır.

  Ödeme Seçenekleri Nelerdir: Tüm kredi kartlarına tek çekim online işlem yapılmakta olup mail order sistemi ile de word, bonus, cardfinans kartlarına 8 ay taksit yapılmatadır. Axcess kredikartına online taksit imkanıda vardır.

  Teslimat Ne Şekilde Yapılmaktadır: Satın aldığınız ürün aynı gün yada ertesi gün kargoya teslim edilerek en erken 1 gün en geç 5 iş günüiçinde teslim edilmektedir. kargo ücreti 300 tl nin altında ise sistem kendisi otomatik olarak 15 TL kargo ücreti eklemektedir.

  Ürünü Nasıl Satın Alabilirim: Sadece web sayfamızdan ürünü sepete ekleyerek hemen satın alabilirsiniz. Bu fiyatlara başka yerden alma imkanınız yoktur. Bayilerimiz bu fiyatlara satmamaktadır.

  Ürün Arıza Durumunda Ne Yapmalıyım: Arızalıparçayı biz size parça ücreti talep etmeden en kısa süre içerisinde adresinize teslim etmekteyiz. Arızalı parça yenisiile değiştirilmektedir.

  Pompalı Pompasız Ne Farkı Vardır: Pompasız model ürünler su basıncınız düşük ise çalışmaz en az 3,5 bar su basıncınız olması gerekmektedir. Pompalı model ise su basıncınız düşük olan yerlerde membran filtreye basınç oluşturmak için kullanılır. Kullanılan pompa aksamları 24 Vold Dc ile çalışır fazla elektrik tüketimi yoktur.

  Ürünleriniz Neden Bu Kadar Hesaplı: biz direk ithalıtcıdan son kullanıcıya ürünleri ulaştırdığımız için arada fazladan kazanç sağlayan firmalar ve insanlar olmadığı için ürünleri bu kadar hesaplı alıyorsunuz. aşağıdaki resime bakarak bunu daha iyi anlayabilirsiniz.

  Ro Sistemi Mineralleride Aldığı Söyleniyor Siz Ne Diyorsunuz: Evet 5 aşamalı ro sistemleri suyun içerisindeki zararlı maddeleri alırken faydalı maddeleride almaktadır. Bu yüzden en az 6 aşamalı (filtreli) su arıtma cihazlarını tavsiye etmekteyiz. Hatta sistemde Uv filtrenin olmasınıda tavsiye etmekteyiz. 7 aşamalı su arıtma cihazı modellerini incelemenizi tavsiye ederiz. birçok firma faydalı mineralleri almadığını söylerler bu tamamen yalan ve yanlış bilgilendirmedir. Ters ozmoz sistemi suyu saf hale getirmektedir. Bu yüzden uygun ürünü seçmenizi tavsiye ederiz.

Su Arıtma Sisteminde Kullanılan Teknoloji

Reverse Osmosis (RO) su arıtma teknolojisi, diğer su arıtma yöntemleri içinde oldukça yeni bir yere sahip olmakla beraber, doğada, bitkiler, insan ve hayvan hücrelerine su temininin Osmos yöntemi ile meydana geldiği uzun yıllardan beri bilinmektedir.

RO, son yıllarda, suyun içerisinde bulunan istenmeyen minerallerin, özellikle tuzlu su arıtımında daha eski yöntemler olan distilasyon ve deiyonizasyona alternatif olarak çıkan oldukça yeni bir su arıtma teknolojisidir.RO, benzeri teknolojilerle karşılaştırıldığında nisbeten basittir ve bir membran teknolojisidir.

Normal Ozmoz, doğada, aralarında yarı geçirgen, sadece suyun geçmesine müsaade eden diğer maddeleri yüksek oranda tutan bir membran bulunan farklı konsantrasyondaki iki sıvının bulunduğu ortamlarda birinin diğerine su geçimiyle meydana gelir ve bu işlem iki tarafta denge sağlanana kadar devam eder.

Ozmotik Basınç, membranın iki tarafında bulunan sıvılarda hacim değişikliği olduğunda meydana gelen statik yükseklik farkı ile oluşur. Aşağıdaki şekil 1′de görülen “p” osmotik basınçtır.

Ters Ozmoz’da, konsantrasyonu fazla olan sıvı tarafında bir basınç (ozmotik basınçtan daha büyük) uygulanarak, sağlanacak ters akışla, yoğunluğu fazla olan sıvı içerisinde bulunan mineraller, tuzlar ve organik maddeler, membran’ın bir tarafında bırakılarak diğer tarafa, yoğunluğu daha az, tuzlar ve minerallerden arındırılmış bir sıvı olarak geçirilir.

Pratikte, basılan suyun, sadece belli bir yüzdesinin bu membrandan geçmesine müsaade edilir. İçinde mineraller, tuzlar ve organik maddelerin birlikte yoğunluğu çok daha fazla olan konsantrasyon ise gidere verilir.

“Konsantrasyon Polarizasyonu” olarak bilinen polarize olmuş moleküllerin kısa bir zaman aralığında membran üzerinde birikerek daha fazla akışa geçiş vermemesi gibi sorunların önüne geçilmesi için membranların periyodik olarak basınç altında özel kimyasal maddelerle yıkanabilecek bir düzene sahip olması gerekir.

Ters Osmos Nedir ?

Osmos , binlerce yıldır bilinen doğal bir prosestir ve RO’ nun temelini oluşturur. Ters Osmoz suyun içerisinde bulunan anyon ve katyon iyonlarının giderilerek temiz suyun elde edildiği en gelişmiş arıtma teknolojisidir. Bu yöntemle şebeke suları, deniz suları, kuyu suları ve vb. niteliksiz sulardan kaliteli içme suyu elde edilir.

SU ARITMA CİHAZI İLE İLGİLİ

SIKÇA SORULAN SORULAR;

S: Ltf Evde Ters Osmoz Sistemi Nedir?

Ltf RO Systems, ham musluk suyundaki tüm mineral ve kimyasal kirleticilerin% 95-99'unu gidermek için ters osmoz prensibini kullanan bir Ev İçme Suyu Sistemidir. Ltf ürünleri mutfak lavabosuna monte edilmiş musluğun kolaylığı ile size şişe suyu kalitesi sunar.

S: Reverse Osmosis su filtresinden nasıl farklı? 
Sıradan su filtreleri, yalnızca kir tortullarının parçacıklarını sudan ayırmak için bir ekran kullanır. Ters ozmoz, ham musluk suyundan yalnızca molekülleri parçalayan çözünen kirleticilerin (moleküllerin molekülünü) çok yüksek bir yüzdesini ortadan kaldıran yarı geçirgen bir zar kullanır. 

S: Membran nedir ve nasıl çalışır? 
Membran, birbirine yapıştırılmış ve bir plastik tüp etrafında spiral bir konfigürasyonda haddelenmiş birkaç ince tabaka veya film tabakasından oluşur (Bu ince film kompozit veya TFC membranı olarak da bilinir.) Membranın malzemesi yarı geçirgentir: su molekülleri, çözünmüş katı maddelere (örn: mineral kimyasal kirleticiler) karşı bir bariyer gibi davranırken geçerler. Besleme suyu akışı membranın yüzeyi boyunca geçtiğinde, PurePro molekülleri membran yüzeyine nüfuz eder ve spiral etrafında dönerler ve merkez tüp içerisinde toplarlar. Kalan kirleticiler konsantre edilir ve zar yüzeyinden boşaltma alanına kadar yıkanır. 

Ters Osmoz Sistemi Nasıl Çalışır? 

S: Osmozu açıklayabilir misiniz?
Bir membranın yarı geçirgen olduğuna ve suyun çözünmüş tuzlara kapalıyken geçmesine izin verdiğini varsayalım. Sağdaki şekilde gösterildiği gibi bir kabın içindeki iki bölme arasına bir zar yerleştirin. Daha sonra kabın yarısına bir tuz solüsyonu ve diğer yarısında da saf su yerleştirin. Şimdi temel bir bilimsel ilke devreye giriyor. Yani, aynı sistem içindeki iki farklı sıvı konsantrasyonu, membranın her iki tarafında dengeye (yani, aynı kontaminant konsantrasyonuna) ulaşmaya çalışacaktır. Elbette bunun gerçekleşmesinin tek yolu, saf suyun zarın içinden tuzlu su tarafına geçmesidir.

Buna, denge kurma girişiminde OSMOSIS denir. 

S: Reverse Osmosis Nedir? 
Reverse Osmosis, doğal ozmoz akışının tersine çevrilmesidir. Bir su arıtma sisteminde amaç, tuz çözeltisini seyreltmek değil saf suyu tuzdan ve diğer kirleticilerden ayırmaktır. Doğal ozmotik akış tersine çevrildiğinde, tuz çözeltisindeki su basıncı uygulayarak ters yönde membrandan geçirilir-böylece REVERSE OSMOSIS terimi. Bu süreç sayesinde, tuzları ve diğer kirleticileri tarayarak saf su üretebiliyoruz. 
Daha fazla '

Ters Osmoz Nedir? 

S: Ltf Ev YAT Sistemi gerçek süreci nedir? 
Ham musluk suyu önce kir, pas ve diğer tortuları çıkarmak için 5 mikron parçacık FİLTRE [1] içinden akar . Su daha sonra klor ve organik kimyasalların% 98'ini alan bir karbon briket kartuş FILTER [2] içine akar . Sürecin bir sonraki aşaması FILTER [3] 1 mikron tortu filtresi veya çoklu kimyasal bileşikleri ve süspansiyonu filtrelemek için Blok karbon filtredir. [4] Çözünmüş kirleticilerin% 95-99'unu su moleküllerinden ayıran ters osmoz membranı (TFC). Ardından, kirleticiler drenajla yıkanır. LTF RO SYSTEMS sürecinin bir sonraki aşaması, küçük CARBON FILTER [5] kimyasalların, tatların ve kokunun geri kalan izlerini kaldırmaktadır. Tipik Akış Şeması RO suyu 3.2 galon TANK [6] içinde depolanmaktadır. Tankın içinde 8-10 psi hava ile önceden doldurulmuş balon benzeri bir lastik diyafram bulunmaktadır. Depo dolduğunda hava basıncı artar ve musluk açıldığında suyu iter. 

Ltf Serisi sisteminin son öğesi, POLISHED CHROME FAUCET [7] 'dir. Mutfak tezgahına veya lavabonun üzerine monte edilmiştir. Aralıklı akış sağlayan (bir camı doldurmak, kolu tutmak için) veya sürekli akış yapan (bir cezve doldurmak için kolu yukarı kaldırmak için) çift etkili bir musluk. 

S: Reverse Osmosis nasıl başladı?
Osmozun tersine çevrilmesi fikri 10 yıldan fazla bilinmesine rağmen pratik uygulama son gelişmedir. 1962'de ABD Hükümeti günde 1000 galon temiz su işleyen ilk RO tesisini finanse etti. Bugün, her biri her gün bir milyondan galun fazla içme suyu üreten 3000'den fazla büyük RO arıtma tesisi bulunmaktadır. 1991 yılında ABD Ordusu, Çöl Fırtınasında birlikler için mobil su arıtma birimlerine 8.000 adet büyük membran satın aldı. 1993 yılında ABD hükümeti, Orta Batı'da taşkın suyunu arıtmak için başka 6.300 büyük membran satın aldı. S: RO, Sodyum'u sudan alacak mı? EVET! Reverse Osmosis başlangıçta donanma için deniz suyu içilebilir yapmak için tasarlanmıştır. Düşük sodyum diyeti olan herkes için idealdir. 

S: RO bakteri öldürüyor mu? 
Cryptosporidium mu? EVET! Bir RO zarının gözenek boyutu bakteri virüsü, pirojen veya kriptosporidyum parazitten çok daha küçüktür. Düzgün çalıştığı zaman musluk suyundaki tüm mikroorganizmaları giderir ve steril su üretir. 

S: Ltf serisi içme suyu tadı neye benziyor? 
Ltf suyunun tadı aslında musluk suyundaki kirletici maddelerin miktarına bağlıdır. Çözünmüş minerallerin ve kimyasalların% 95'i alınırsa, RO suyu damıtılmış su (mineral içermez), şişelenmiş su (düşük mineral) veya doğal kaynak suyu (orta mineral içeriği) gibi tadabilir. 

S: Ltf serisi su karışık içecekleri nasıl etkiler?
Tersine ozmos, lezzeti maskeleyen görünmez kirletici maddeleri ortadan kaldırdığından, içeceğinizin doğal tadının geçmesini sağlar. Daha az kahveyi kullanabileceksiniz ve yine de tam lezzet elde edebileceksiniz. Portakal suyu gibi konsantre içecekler, tangier tadacaktır. Çoğu kişi soda, Kool-Aid, konsantre meyve suları ve kötü tatma muslu suyun alternatifi olarak bira içtiğinden muhtemelen çok daha fazla su içeceksiniz. Ayrıca, Ltf, damla kahve makinelerinde oluşan kirecin çoğunu ortadan kaldırır ve sık sık temizleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Artık su kaynadıktan sonra tencerelerde beyaz pislikleri bulamayacaksınız.

S: İnsanlar sudan çıkarılan minerallere ihtiyaç duymaz mı? 
Alınan minerallerin çoğu yediğimiz gıdalardır. İçtiğimiz sudan sadece çok küçük bir yüzdesi geliyor. 

S: Ltf serisi içme suyu sistemi nerede kuruldu?
Ltf Sistemi genellikle mutfak lavabosunun altına yerleştirilir. Dolayısıyla, montajcılar, ekipmanı bodrumda veya tarama alanına yerleştirmeyi tercih ederler, çünkü su orada daha soğuk kalabilir ve evdeki bir buzdolabı ve ilave muslukların yanı sıra mutfak lavabosuna kadar kolayca çalıştırılabilir . 

S: Ltf sistemi ekstra bir musluğa bağlanabilir mi? 
Evet. Suyu bir buzdolabına veya ek bir musluktan çalıştırmak için yalnızca bir 1/4 inçlik T boru ve tüp alır Bazı aileler tüm banyolarında Ltf sistemini çalıştırır. 

S: Üretilen suyun niteliğini ve niceliğini hangi faktörler etkilemektedir? 
Göz önüne alınması gereken dört ana değişken vardır: 
1. BASINÇ . Su basıncı ne kadar yüksekse, üretilen suyun miktarı ve kalitesi o kadar iyi olur. Su basıncı 60 psi idealdir. Ltf, su basıncından emin olabilecek bir hidrofor pompası içerir. 2. SICAKLIK . 76 * F, RO 40 * F suyu için ideal su sıcaklığı, RO suyunun üretiminin 76 ° F'de bunun yarısına düşmesine neden olacaktır. Önerilen maksimum su sıcaklığı 85 * F'dir. 
3. TOPLAM ÇÖZÜNMÜŞ KATILAR (TDS) . Suyun içindeki çözünmüş kirletici miktarı ne kadar yüksek olursa, üretilen su miktarı o kadar düşük olur. Ek su basıncı ile yüksek seviyede TOPLAM ÇÖZÜNMEYEN KATILAR aşılabilir. 
4. MEMBRAN . Farklı membranlar farklı özelliklere sahiptir. Bazıları diğerlerinden daha fazla su üretir; Bazıları daha iyi kontaminasyon reddetme özelliklerine sahiptir; bazıları daha uzun ömür için kimyasal yıpranmaya karşı daha dirençlidir. Ltf sistemi TW30-1812-80 ile birlikte gelir İnce Film Kompozit (TFC) membranlar bu özelliklerin en iyisini birleştirir ve dünyadaki en iyi zar olarak kabul edilir. 

S: Ltf sistemi ne kadar su üretiyor? 
İdeal şartlar altında, TW30-1812-80 TFC membran günde 80 galon üretimde (80 ~ 100 psi'de 80 gpd) derecelendirilmiştir. Ortalama koşullar altında, tüketiciye günde 70-95 galon ürün suyu bekleyebilir. Ancak hâlâ hane halkının içki içme ve pişirme gereksinimleri için çok fazla su var. 

S: Üretilen su miktarı arttırılabilir mi?
Evet. Birkaç yolu vardır: 
1.Tramozu tanktan suyla doldurun. Depoyu boşaltmak su üretimini hızlandırır. Sabaha dek tank taze su ile dolacak. 
2. İkinci bir membran eklenebilir. Ltf Sisteminin kapasitesini ikiye katlamak için ek bir membran gereklidir. 

S: Ltf Sisteminde garanti nedir? 
Ltf Sistemi (filtreler hariç) malzeme ve işçilik için 1 yıl garantilidir. Tüm arızalı parçalar ilk yılında ücretsiz olarak değiştirilecektir. Membranın bir yıllık derecelendirilmiş garantisi vardır. 

S: Ltf Sisteminin bakım programı nedir?
Üç ön filtre kartuşu her 6 ayda bir değiştirilmelidir . İlki, 5 mikron sediment kartuşudur. İkincisi bir Karbon Kartuşudur. Üçüncüsü 1 mikron tortu filtreleridir. (bazı sistem Ekstrüde karbon filtresi ile birlikte gelir.) Kartuşu her 6 ayda bir değiştirmediyseniz, klorin zarları yok etmesine neden olabilir. Ön filtreleri değiştirmek çok kolaydır. Sadece bizden gerekli filtreleri sipariş edin ve sisteminizi kendiniz koruyabilmeniz ve içme suyunuzdan emin olabilmeniz için filtre muhafazalarını açmak için tüm sistem konut anahtarı ile birlikte gelsin. 

S: Membran ne zaman değiştirilmelidir?
Bir gösterge, membran yüzeyindeki minerallerin ve tuzların katlanmasından kaynaklanan su üretiminde kademeli bir azalmadır. Bir diğeri, üretilen suyun kademeli olarak bozulmasıdır. Kaynadığınız bir su kabının içinde farklı bir tat veya daha fazla beyaz pislik fark ettiniz. Bu, RO zarının parçalanıp yenisini gerektirdiği anlamına gelebilir. (Not: Su Kalitesi Test Cihazı TDSX1 , RO membranını ne zaman değiştirmeniz gerektiğini veya en iyi satın alma birimini ( RO103TDS ) öğrenmenize yardımcı olur . 

S: Reverse Osmosis hangi kirletici maddeleri kaldırabilir?
Ltf Sistemi, organik kimyasalların% 98'den fazlasını sudan alacak kaliteli bir karbon filtresi içerir. Bunlara THM'ler (kloroform), DBCP, lindane, TCE'ler (trikloroetilen), PCE'ler (tetrakloroetilen), karbon tetraklorür klorürü dahildir. Bu organik kimyasallara ek olarak, Re1812-70 TFC membranı tarafından çıkarılan diğer kirleticilerin kısmen bir listesi verilmektedir. Aşağıda gösterilen kaldırma yüzdesi muhafazakar bir tahmindir. 
TİPİKAL İNCE FİLM KOMPOZİT (TFC) MEMBRAN REJEKANS ORANI % Baryum % 97 Potasyum % 92 Bikarbonat % 94 Radyum % 97 Kadmiyum % 97 Selenyum % 97 Kalsiyum % 97 Silikat % 96 Kromat % 92 Gümüş % 85 Bakır % 97 Sodyum % 92 Deterjanlar % 97 Stronsiyum % 97 florür % 90 Sülfat % 97 Öncülük etmek % 97 PCB'ler % 97 Magnezyum % 97 Böcek öldürücüler % 97 Nikel % 97 Herbisitler % 97 Toplam Dissol Katıları % 95 

Reverse Osmosis Systems için en kapsamlı web sitesiyiz. 
Ters ozmoz sistemimizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.