Omnipure En iyi Su Arıtma Cihazı

Omnipure En iyi Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Filitreleri Ve Özellikleri


1. Aşama Filtresi: Omnipure 5 Micron Kaba Tortu Filtresi: 5 mikron tortu filtre, ters ozmos filtrasyonunun ilk aşamasıdır. Filtrasyonun başlangıcında, suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar.
Kullanım ömrü 8-12 Aydır. suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir. Filtre boyutu 2,5 inch kalınlıkta 12 inch boyundadır.

 

2. Aşama Filtresi: Omnipure Granül Aktif karbon filtresi: Aktif karbon filtre, ters ozmos filtrasyonun ikinci aşamasıdır. Suyun renk, tat ve koku dengesini düzenler. Kaliteli içme suyunda bulunmaması gereken klor ve diğer kimyasal maddeleri arıtarak membran filtreyi korur ve ters ozmos işleminin kusursuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Kullanım ömrü 8-12 Aydır. suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir.Filtre boyutu 2,5 inch kalınlıkta 12 inch boyundadır

 3. Aşama Filtresi:Omnipure Blok karbon filtresi Karbon blok filtre, ters ozmos filtrasyonun üçüncü aşamasıdır. Suyun renk, tat ve koku dengesini düzenler. Kaliteli içme suyunda bulunmaması gereken klor ve diğer kimyasal maddeleri arıtarak membran filtreyi korur ve ters ozmos işleminin kusursuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Kullanım ömrü 8-12 Aydır. suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir.Filtre boyutu 2,5 inch kalınlıkta 12 inch boyundadır.4. Aşama Filtresi: Ters Ozmos membran filtresi Dow Filmtec: Membran filtre, ters ozmos filtrasyonunun dördüncü ve en önemli aşamasıdır. Membran filtre, ters ozmos işlemini gerçekleştirerek suyun yarı geçirgen zar olan membrandan yüksek basınç yardımı ile geçirilerek suyun nano tortu, partikül, ağır metal, kimyasal, virüs, bakteri, mikro organizma ve kireç gibi maddelerden arıtılmasını sağlar. İdeal nitelikte içme suyu üretir. Kullanım ömrü 2-6 Yıldır. suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. Filtre boyu ve modeli BW60-1812-75

 

5. Aşama Filtresi Omnipure Gümüş İyonlu İnline Post Karbon Filtre:  Mebran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Post karbon filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi bir hale ulaşır. Gümüş iyonlar sayesinde bakteri oluşumunu engeller.

Tatlandırıcı post karbon filtre %10 gümüş iyon içerir gümüş iyonlu post karbon bakteri üremesini engelleyerek temiz su elde etmenizi sağlar gümüş iyonlu post karbon filtresinin ana ham maddesi hindistan cevizi ve zeytin çekirdeğinden üretilmektedir.

Gümüş iyonlu tatlandırıcı post karbon filtrenin kullanım ömrü genelde 12-24 ay dır. 5 ton su geçirdiğinde post karbonun süresi dolar ve yenisi ile değişim yapılmalıdır. Değişim süresini geçirmemeniz gereklidir. çünkü su en son bu aşamadan geçtiği için suyun tadını oldukça etkilemektedir.


6. Aşama Mineral Filtre: Mineralli Su Teknolojisi – Zengin Mineral Seviyesi !
Mineral filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Suya mineral ilave ederek yüksek oranda mineral içermesini sağlar. Hücrelere zarar veren serbest radikalleri engelleyerek Antioksidan etki yaratır. Metabolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve dinçleştirir. Vücuttan mineral çalınmasını engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur. Kullanım ömrü  24 ay dır. 5 ton su geçirildiğinde süresi dolar.7. Aşama Alkalin Filtre Pentek USA: Alkalin Su Teknolojisi – 8.5 pH Seviyesi !

Alkalin filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Vücuda ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlar. Yüksek pH seviyesi ile asidik etkilere karşı direnç kazandırır. Ürettiği Alkalin su sayesinde metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Hücrelerin güçlendirilmesini sağlayarak besinlerin enerjiye çevrilmesini kolaylaştırır. Kullanım ömrü  24 ay dır. 5 ton su geçirildiğinde süresi dolar.Ph (alkalin) filtresi sayesinde ise;suyun ph'ı belli bir değerin altına inince asidik çok yüksek olursa da bazik olur.suyunuzun düşük olan ph değerini insanlar için ideal olan (7-8.5) aralığına sabitleyerek suyun içeriğindeki asit-baz dengesini dengeler.suyun fazla asidik olması aşındırıcı ve tehlikelidir aynı şekilde bazik olmasıda bir çok tehlikeyi beraberinde getirir.eğer su çok asidik yada bazik ise vücudunuz onu dengelemek için çaba sarfeder bu filtre vücudunuzun görevini üstlenerek sizin daha az yorulmanızı ve daha dinç olmanızı sağlar.


Ph değerine dikkat etmek bir zorunluluk mu?
Vücudu alkalen hale getirdiğimiz zaman daha doğru çalışır ve besinleri daha iyi kullanabilir. Stres, aşırı egzersiz enfeksiyon ve hastalıklar vücutta asidik bir ortama yol açarlar. Vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir ph’a bağlıdır. Ph'ı düşük sular vücuttan kalsiyum ve sodyum atımına neden olur.
Vücut kanın ph’ını sürekli 7.35-7.45 aralığında tutmaya çalışır. Aynen vücut sıcaklığını 36,5 – 37 derecede tutmaya çalışması gibi. Sağlıklı bir vücut asidik olmamalıdır. Doğru ph seviyesinde kalmalıdır. Vücuttaki her işlem, kan ph’ının belli bir seviyede kalmasıyla doğru işler. Doğru ph seviyesi sağlanamadığında hücrelerin gerekli besinleri alması, bunların enerjiye çevirmesini zorlaşır.

Ph filtrenin faydaları;
* kandaki asit seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
* kandaki laktik asit artışını yavaşlatıp, fiziksel aktivite sırasında performansı arttırır.
* kilo kaybıyla mücadeleye yardımcı olur çünkü, kandaki asit seviyesi yükseldikçe vücut daha çok yağ depolamaktadır.
* antioksidan etkisi vardir. (hücreleri serbest radikallerden koruyup, oksijene dönüştürmeye yardımcı olur.)
* yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi vardır.
* kolestrol’ü düşürmeye yardımcı olur.
* vücuttan asidik maddelerin daha rahat atılımına yardımcı olur, asidik olan idrarı nötralize etmeye yardımcı olur.
* kahve ve alkol gibi maddelerin asidik etkilerini düşürmeye yardımcı olur.

Sonuç: hücreler zayıflar, doku zayıflar, organ zayıflar. Hastalıklara davetiye çıkartılmış olur. Kısaca ph değerine dikkat etmek sağlığımı için zorunludur. Vücudu sürekli olarak ph dengesini sağlamaya çalışır. Vücudumuzun bu çabasına kulak verelim ve yüksek ph derecesine sahip çıkalım.

8. Aşama Detok Bioseramik İnfirared Filtre Pentek USA: Detox Teknolojisi – Toksinleri Yok Eder !

Detox filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Vücuttan toksin atılmasını kolaylaştırır ve aynı zamanda toksin birikimini engeller. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Vücutta enerjinin dengeli kullanılmasını sağlayarak dinç kalmayı sağlar. Toksinlerin atılmasına yardımcı olarak, yorgunluk ve halsizlik gibi problemlerin önüne geçilmesini sağlar. Kullanım Ömrü 24 Aydır.

EN İYİ SU ARITMASI NASIL olur?

İnternet'te yüzlerce ürün var ve bu ürünlere bakıyorsunuz, neredeyse hepsi aynı ürün gibi görünüyor. Hangi ürünü satın alacağınıza karar veremezsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Not: 250-300-400 TL'lik fiyatlara sahip ürünler% 100 Çin Tayvan olduğunda, bu cihazlara yaklaşmayın. Bu tür cihazlar suyun arındırılması yerine su kirliliğini etkiler ve suda bakteri oluşumunu hızlandırır.
1. Önce su basıncına dikkat etmelisiniz
Öncelikle ikamet ettiğiniz bölgedeki su basıncı çok önemlidir, çünkü seçim ürün su basıncına göre kararlaştırılmıştır. Su basıncınız düşükse, pompalı (motorlu) modelleri seçmelisiniz. Çeşmenizi açın ve suyun akışına bakın. Eğer su tazdik'i çalıştırıyorsa, su basıncınız iyidir. Binanızda hidrofil kullanıyoruz ve su basıncınız yine iyi. sadece yüksek katlarda oturup pompalanan modeli tercih etmeniz yeterli.
Kısacası, köylerde ve kıyısal köylerde yaşıyorsanız, pompalı organik su arıtma cihazlarını kesinlikle tercih etmeniz gerekir. Şehir merkezlerinde su basıncı genellikle iyidir.
2. Bakımına ihtiyaç duyduğunuz tedavi cihazının en az 7 ti ve 8-9 kademesine, yani su arıtma cihazındaki mineral yapıyı bozacak saf su üreten makinelerden kaçınmasına dikkat edin. 5-filtre ters ozmoz su arıtma cihazları, saf suya yakın bir değere sahip suyu saflaştırır. PH seviyesi 7 derecenin altındaki bir su üretir ve bu suyu içmek risklidir. Madensiz içme suyu gelecekte insan sağlığı için tehlikelidir. Özellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda mineral içermeyen su içmek, çocuk gelişimi için tehlikelidir. Geri çağırmanızda mineral ve alkali filtreleri bulmaya özen gösterin. Mineral, Alkali, Tatlandırıcı vb. Filtreler ABD'de yapılmalıdır Çin Tayvan filtreleri, pH değerini arttırmadığı için minerali suya katmazlar.
3. Hizmet orada olduğunuz sırada ve kurulum sırasında servis verebileceğiniz bir sorun olduğunda önemlidir. yarın su arıtma hizmetinden faydalanabilmeniz için bir servis ağına sahip olmanız gerekir.
4. Çin-Tayvan ürünlerinin kullanımından kaçının. Türkiye'de su arıtma cihazlarının çoğunluğu Tayvan'da üretilmektedir. Kullanılan zar filtresinin Dow Filmtec olduğundan emin olun. Dow filmtec ABD yapımı bir filtredir ve utanmaz değildir. Filmtec membran sınıfının Türkiye'deki en iyi markasıdır ve tüm kalite belgelerine sahiptir. Bazıları ürünlerinin Amerikan ürünü olduğunu söylüyor ve usa'dan teknoloji yazarlarına bunlar ABD değil, usa teknolojileri kullanılıyor.
5. Ürünün fiyatı makul olmalıdır. 2000 TL'de satılan su arıtma cihazı ile 700-1000 TL'de satılan su arıtma cihazı arasında bir fark yoktur. pahalı satışlar için kalite ve pazarlama taktikleri koymaktır. Aynı zamanda, tanıtım metodu ile satılan su arıtma cihazları genelde pahalıdır ve araç pahalı olduğu için, en azından 5. sıradan son kullanıcıya teslim edilir ve ürün fiyatı, ayrı bir kar getirerek artıyor aracın her bir kişisi.
6. Aynı filtre yapısına ve sayısına sahip başka bir marka su arıtma cihazı diğer marka su arıtımını aşarsa, bu dürüst bir satıcı değildir. Dürüst satıcılardan satın aldığınız ürünü satın aldıktan sonra hizmet önemlidir. yarınki satay gibi duruma geldiğinde bir daha su arıtıcısını aramayın.


Bu kategoride ürün bulunamadı.