Deniz Suyu Arıtma

  • Deniz Suyu Arıtma

Deniz suyu tuz arındırma cihazı

Ürün adı: Deniz suyu tuz arındırma cihazı

Uygulama:

Deniz / kara deniz suyu tuzdan arındırma; yüksek tuzluluk kaba suyunun tuzdan arındırılması; Yatlar ve sahil villaları için ileri teknoloji kullanıcıları.

 

Kısa tanıtım:

PLC Kontrolü, manuel manipülasyon ve çalışma hataları  riskini azaltarak  tesisin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Deniz deniz suyu tuzdan arındırma tesisi, kara kökenli deniz suyu tuz arındırma sistemi, konteynerli ekipman, modüler ekipman ve tuzlu suyun tuzdan arındırılması için yaygın olarak kullanılır.

Organik tuzu, ağır metal iyonlarını, organik maddeleri, bakterileri, mikropları ve diğer zararlı maddeleri etkin bir şekilde temizleyin. Basit işlemler, kolay bakım, örnek su temini. Yüksek basınçlı pompalar özellikle RO sistemleri için tasarlanmış Çin / uluslararası bilinen markalardan seçilir. Güvenli çalışma için yüksek / düşük koruma düzenekleri. Yüksek akış ters yıkamada tam otomatik çok yönlü kombinasyon valfleri.Ön işlem, ters osmoz tesisinin önünde gerekli tüm işlem adımlarını içerir. Bitki ömrü süresini belirlemek ve kimyasal temizleme ve membran değişimini en aza indirmektir. Bitki performansı üzerinde doğrudan etkisi vardır.

 

Ön işlem

RO işlemi öncesinde, tuzdan arındırma tesisine giren deniz suyu, pisliklerden arındıran perdeler boyunca akar ve daha sonra pıhtılaşma ve topaklaşma olarak bilinen geleneksel bir işleme sürecinden geçer. Bu süreçte, yosun, organik maddeler ve parçacıkların bir araya toplanması için kimyasal maddeler deniz suyuna eklenir, böylece kum filtrasyon aşamasında daha kolay giderilebilirler. 

Kum filtrasyonundan sonra, tuzlu su, silt ve ince parçacıkların giderilmesi için diyatomlu toprak filtrelerinden geçer. Kartuş filtreleri, RO membranlarından hemen önce, geri dönüşümlü olarak çalışırlar ve diatome toprak filtrelerinin ardından kalan parçacıkların giderilmesi sağlanır. 

Ters osmoz

Sırada RO işlemi var. Yüksek basınç, tatlandırılmış suyun yarı geçirgen zarlar vasıtasıyla zorlanarak tatlı suyun ayrılmasına neden olur ve tuzlu deniz suyu ve diğer mineralleri iki kat geride bırakır.

Her bir RO zar gözenek boyutu yaklaşık 0.001 mikron olup insan saçı çapının yaklaşık 1 / 100.000'i kadardır.

Ardından Tedavi, Karıştırma ve Teslim

RO prosesinden sonra, tuzları giderilmiş deniz suyu stabilize etmek için kimyasallar eklenir.

Ters ozmoz işlemi, ürün su gereksinimlerine ve deniz suyu tuzluluk ve sıcaklığına bağlı olarak bir veya iki geçiş ile de yapılabilir. Çoğu durumda, 1 geçiş, AB içme suyu standartlarına, özellikle de bor içeriğine (1 mg / L) ulaşmak için yeterlidir. WHO bor kılavuzuna (0.5 mg / L) ulaşmak için, ikinci bir geçiş gerekli olabilir (Bor kaldırma işlemi)

 

Enerji geri kazanım cihazı, bitki elektrik maliyetlerini belirleyen en önemli faktördür. Yerel enerji maliyetleri ve çevre politikalarına dayalı olarak dikkatle seçilmelidir.

 

Tedavi sonrası ve / veya parlatma adımlar uygulamanıza uygun hale getirmek için ters osmoz membran işleminden sonra su şart gerekmektedir.

 

Salamurların atılması, fauna ve floranın yerel deniz suyu tuzluluk artışına duyarlı olduğu bazı bölgelerde çevresel ve ekonomik bir konudur. Tuz çözeltisinin bertaraf edilmesi duruma göre incelenmeli ve tasarlanmalıdır.

 

Tuz giderme sanatı, su üretim maliyetlerini ve kalitesini optimize etmek için mevcut teknolojileri belirlemek ve birleştirmektir.

 

Desalinasyon Tesislerimizi yerel ihtiyaçlarınıza uyarlamak için , 200 m3 / h desalinli su üretim kapasitesine kadar konteynerli mobil üniteleri Emme Noktasından Dağıtım noktasına sunuyoruz .

 

Her tür su bir tuzdan arındırma tesisinden üretilebilir:

- DSÖ ya da AB içme suyu

- Sulama suyu

- Proses suyu: kazan besleme suyu, soğutma suyu

- Demi veya Ultra saf su

 

Her türlü doğal deniz suyu kaynağı tedavi edilebilir

- Yüzeysel sığ deniz suyu

- Derin deniz suyu

- Acı çekiş ırmak suyu

- Sahil iyi deniz suyu

 


Özellikler:

Tuz reddi:
≥% 98
Besleme suyu sıcaklığı:
2-40 ℃
Saf su geri kazanım oranı:
% 35 -40%
Çıkış basıncı:
<0,5 MPa
Çıkış suyu üretimi: 
Saatte 50 litre --- saatte 10 ton
Girilen su kalitesi:
girilen su kalitesine  ( normalde kaynak suyu PPM <35000PPM
Çıkış su kalitesi standardı:
Çin ve uluslararası standartlara uymak
Güç tüketimi:
buna göre uyarlanmış

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
  • Marka: Usa.
  • Ürün Kodu: Deniz suyu
  • Stok Durumu: 1
  • 0,00TL


Etiketler: deniz suyu, saf su