Arıza ve Çözümler

SU ARITMA ARIZA ARIZASI NEDENLERİ VE ÇÖZÜMLERİ


  TANK TAM SICAK SUYA ALUMIYORUM


Çözüm:


a: Su haznesinin havası bitmiş olabilir, valf yerine keskin bir şeyle bastırılabilir, basınçlı hava tank basınçlı havadan 7 psi'de dışarıdadır.


b: Yükleme sonrası karbon filtresi tıkanmış olabilir Hortum tank valfına bağlanmıştır. Hortumu çıkartırken depo valfini açın. Yine de dışarıya çıkmazsa, sonrası karbonu değiştirin.


c: Set üstü musluk arızalı olabilir Musluğun altında kalan hortum koparsa, musluğu onarın ve yenisiyle değiştirin.


d: Tank vanası arızalı olabilir Tank valfını kontrol edin


Su haznesinin havasını tamamladım, ancak birkaç gün sonra tank boştu, bitti.


Çözüm: Su haznenizin zarının patlaması. Deponuzu yenisiyle değiştirin. SU DEPOSU ÇOK DÖNÜYOR 2 - 5 SAAT TAM ZAMANLI


Çözüm: Giriş suyu basıncı çok düşük olduğunda bu hata oluşabilir. büyük olasılıkla su arıtıcısının bu sorunu bir pompasız pompalı bir cihazla değiştirerek çözebileceğini düşünün. bir pompa kiti satın alabilir ve cihazınızı kurabilirsiniz. Bunun için en yakın hizmetle iletişime geçin.


TANK TAM, ATIK SU DEBİDİR SU DEĞİLDİR Mİ?


çözüm: bunun bir takım sebepleri olabilir; Bunlar şunlardır: Dört yollu bir valf bozulabilir Cihaz çalışıyorken cihazın depo vanasını kapattığını test edin ve atık su hala kesilmezse 2-4 dakika bekleyin, dört yönlü valfi değiştirin. b: Giriş su basıncı çok yüksekse, atık su tekrar kesilemeyebilir. Bir basınç regülatörü kullanarak, su basıncını 4-5 bara ideal basıncına düşürün. c: Membran muhafazasının çıkışındaki 1/8 "çek valfı değiştirin Temiz su arızalı olabilir d: Depo boş olduğunda depo havasını kontrol edin Depoda su yoksa 7 PSI gerekmiyorsa açık tankın altındaki mavi tank ve hava ile tamamlayın Yukarıdaki tüm işlemler hala yapılırsa hava hacmini 7 Psi'ye ayarlayın Membran filtresi hasar görebilir, membran filtresini değiştirin.


SAAT İYİ ACI, TOPLUM, COCOY DEĞİL


Çözüm: yeni kurulan sistemde böyle bir sorun yok. Suyun tadı zar filtre suyunun pH değerini düşürdüğü için su, asidiktir, bu nedenle pH değeri 7,00'den düşükse, bu acı tadı zaman içinde tadacaksınız. Ph filtresinde bir mineral filtre kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ro sisteminde su kokusu ihtimali yoktur. Bununla birlikte, sistem suyundaki klor oranı çok yüksekse, ikinci aşamadaki karbon hiç çalışamaz. Bu koku bazen nadiren ortaya çıkabilir. onunla ilgisi yoktur. 2. kademe ve 3. kademe filtreleri, yeni bir karbon filtresi takılarak onarılabilir. Adım 5, karbon-sonrası filtre görevini yerine getirmezse, aynı soruna rastlanabilecek karbon değişimini düzeltmek yanlış olacaktır. KİREÇ VEYA BEYAZ PARÇALAR SUDA SİGORTA EDİLİR?


Çözüm: Su arıtıcısını ilk defa kullanan tüketiciler, bu parçacıklar kireç değildir. oksijenden kaynaklanan mikro kabarcıklar. Bir rulo ya da topuz doldurduğunuzda, bu kabarcıklar kenarların etrafında toplanacak ve zaman içinde kaybolacaktır. Bu bir sorun değil, tersine oksijen kabarcıkları olduğu için yararlıdır. Zamanla bu kabarcıklar kaybolacak. a. Su, tezgah üstündeki temiz su musluğundan çabucak akarsa, musluğa bağlanan hortumun ucunda plastik bir parça bulunur. Buna bir hortum işaretçisi denir ve bu parça suyun akışını yavaşlatır, bu nedenle su hızlı bir basınçla çıkınca, sudaki oksijen parçaları mikro kabarcıkları oluşturur ve kireç gibi beyaz suda dolaştırılır. Bu parçayı yerine koyduğunuzda, bazı cihazların kabarcıkları olmadığını gözlemledik.


SU ARITMA CİHAZLARINDA MEMBRAN ARIZALARI


EV Su Arıtma Cihazlarında kullanılan standart membran tw-1812 boyutlu membrandır. Zamanla bu zarlar, su arıtma cihazının kullanım türüne, bulunduğu yere ve suyun kirlenme derecesine bağlı olarak, 6 ay ila 4 yıl arasındaki bir zaman zararı verir. Membran filtresinin kırılıp aşılmadığını nasıl bilebiliriz?


Çeşitli membran kusurları;


1. Su arıtma cihazı sudan daha az su vermeye başlarsa her zaman muamele eder. Cevap: Cihazı üzerinde bir su deposu bulunmaktadır ve üzerinde genellikle mavi renkte bir adet vana vardır. Bu valfi kapatın. ve tezgah üstündeki rafinerinin musluğunu açarak suyun akışı su ince ipliği gibi sürekli olarak akması gerekir. Aralıklı, damla damla varsa, membran arızalıdır. (Not: Basınç çok düşük olduğunda şebeke suyu aynı hataya neden olabilir.) Böyle bir durumda membran değiştirmek gerekiyor.


2. Su arıtma cihazı artık kireç özütü veriyor mu? Cevap: Su arıtma cihazları ilk kurulduğunda su kesinlikle kireç değildir. Membran kırıldığında su kireç haline gelmeye başlar. Malzemelere bakarak anlayabilirsiniz. Su kireç ise, hasar görmüş membran değiştirilmelidir.


3. Membrandan gelen suyu anlayabilirsiniz


<a href='https://armut.com/hizmetveren/latifoglu-su-aritma-ve-muhendislik-istanbul-beylikduzu-su-aritma-tamir-ve-teknik-servisi_326534'> Latifoglu Su Arıtma Ve Mühendislik İstanbul Beylikdüzü Su Arıtma Tamir ve Teknik Servisi - Armut.com  </a>